Karty kredytowe a bankructwo

Możesz poprosić o karty kredytowe po przejściu przez bankructwo, chociaż trudno będzie zakwalifikować się do rodzaju kart kredytowych, które byś chciał. Po bankructwie prawie na pewno będziesz musiał płacić wyższe oprocentowanie i inne opłaty, jeśli kwalifikujesz się w ogóle, zwłaszcza jeśli bankructwo było niedawno.

W przypadku upadłości jesteś odpowiedzialny za spłatę długu, który musisz uregulować. Chodzi też o spłaty zadłużenia, które mogą potrwać kilka lat, wtedy może się okazać, że musisz ubiegać się o nowy kredyt przed opuszczeniem stanu bankructwa. Powinieneś skonsultować się z adwokatem w sprawie wszelkich prawnych ograniczeń dotyczących ubiegania się o kredyt po ogłoszeniu upadłości. Ogólnie rzecz ujmując, pożyczkodawca musi ustalić, czy kwalifikujesz się do określonej karty kredytowej lub innego rodzaju pożyczki, podczas gdy w raporcie o kredycie pojawia się ogłoszenie o upadłości.

Bądź ostrożny przy składaniu wniosku o nowy kredyt wkrótce po upadłości

Chociaż warto zacząć próbować przywrócić kredyt po bankructwie, należy zachować ostrożność. Nawet jeśli jesteś w lepszej sytuacji finansowej, karty kredytowe o wysokich stopach procentowych mogą prowadzić do wzrostu zadłużenia, jeśli starannie nimi zarządzasz.

Jeśli otworzysz konto z wysoką stopą procentową lub taką która ma inne związane z nią opłaty, pobieraj tylko niewielkie kwoty i wyrównaj saldo w całości w każdym miesiącu. Planuj, aby pokryć takie rzeczy, jak opłaty roczne, które można dodać do salda karty kredytowej. Kluczem do odbudowy kredytu jest otwarte, aktywne konto z historią płatności w czasie. Nie musisz mieć równowagi z miesiąca na miesiąc, aby zbudować swój kredyt.

Bezpieczna karta kredytowa może być dobrym narzędziem do odtworzenia kredytu

Inną możliwością do rozważenia jest ubieganie się o zabezpieczoną kartę kredytową za pośrednictwem banku lokalnego lub unii kredytowej. Dzięki zabezpieczonej karcie kredytowej kredytodawca wymaga złożenia pewnej kwoty pieniędzy na koncie oszczędnościowym, aby zagwarantować

Zobacz także:  Kiedy warto ubiegać się o kredyt konsolidacyjny?

bezpieczną

dowolną kwotę, którą można obciążyć rachunkiem, do wysokości limitu kredytowego.

Podobnie jak zwykła karta kredytowa, możesz pobierać zakupy na koncie i dokonywać płatności. Stawiaj na małe zakupy i upewnij się, że wszystkie płatności są dokonywane na czas. W idealnym przypadku należy co miesiąc płacić saldo. Korzystanie z konta w odpowiedzialny sposób pomoże Ci rozpocząć odbudowę kredytu, a pożyczkodawca może czasami zamienić konto w tradycyjną, niezabezpieczoną kartę kredytową.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.