Kredyt konsolidacyjny jako innowacja

Trzeba przyznać, że na rynku kredytowym zobowiązanie konsolidacyjne to stosunkowo świeże zjawisko, dlatego nie dziwi fakt jak duża liczba osób jeszcze niewiele o nim wie. Brak odpowiedniej wiedzy na temat mechanizmu jego działania może uniemożliwić znalezienie propozycji kredytu konsolidacyjnego opartego na korzystnych warunkach.

Bardzo wiele instytucji finansowych ma w swojej ofercie kredytowej zobowiązania konsolidacyjne dedykowane innym obecnym zobowiązaniom i zadłużeniom klientów. Popularność zyskuje kredyt konsolidacyjny wraz z dodatkową gotówką, który nie tylko zmniejsza comiesięczną ratę ale też umożliwia zastrzyk dodatkowej gotówki.

Jak wybrać najlepszą ofertę?

Aby zdecydować się na wybór najkorzystniejszej oferty kredytu konsolidacyjnego warto przejrzeć propozycje zarówno tradycyjnych instytucji finansowych jak i parabanków. Pomóc może w tym kalkulator kredytowy dostępny w sieci, dzięki któremu możemy znaleźć interesującą nas opcję kredytową bez wychodzenia z domu.

Kredyt konsolidacyjny zaciągany w instytucji pozabankowe czyli w tak zwanym parabanku ma dwie zasadnicze zalety. Pierwszą jest ograniczenie ilości dokumentów do niezbędnego minimum. Zazwyczaj jest to ważny dokument tożsamości potwierdzający polskie obywatelstwo kredytobiorcy oraz jego pełnoletność a także zaświadczenie o zatrudnieniu. Drugą zaletą jest możliwość otrzymania kredytu konsolidacyjnego bez porozumienia z Biurem Informacji Kredytowej. Tego typu rozwiązania, znacznie uproszczają procedury umożliwiając podjęcie zobowiązania osobom z niewystarczającą zdolnością kredytową.

Należy pamiętać, że konsolidacja kredytów jest zwykle ostatecznością, dlatego jeśli mamy taką możliwość skorzystajmy z przywileju jakim jest elastyczność wysokości raty, o którą możemy poprosić jeśli regulowanie dotychczasowych zaczynało być dla nas dość problematyczne. Takie rozwiązanie jest dostępne zazwyczaj dla kredytobiorców regularnie spłacających swe zobowiązania.

Kiedy takie kroki są trudne do zrealizowania z ograniczeń jakie czasem narzuca określona instytucja finansowa wówczas najrozsądniejszym wyjściem staje się połączenie kilku zobowiązań w jedno z jedną korzystną ratą. Jeżeli nie jesteśmy w stanie terminowo uregulować naszych zobowiązań, wybierzmy te których spłata sprawia nam najwięcej trudności i poddajmy je konsolidacji. Takie rozwiązanie choć wydłuży okres kredytowania to jednak będzie gwarancją najniższej raty. Należy pamiętać, że wydłużenie okresu spłaty przekłada się na wzrost kosztów kredytu, jednakże dla osoby, która za chwilę miałaby popaść w spiralę długów to i tak bardzo korzystne rozwiązanie.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.