Kredyty gotówkowe – czego się wystrzegać

Kredyty gotówkowe są produktami, po które sięgamy coraz chętniej, gdyż otrzymujemy je coraz prościej i szybciej. Bierzemy je zazwyczaj na dowolny cel, na remont, wycieczkę, czy nawet na bieżące wydatki. Minimum formalności, proste procedury, a przede wszystkim krótki czas, w jakim można otrzymać pieniądze to największe walory kredytów gotówkowych. Pośród innych produktów udostępnianych przez banki nie znajdziemy drugich tak elastycznych, a zarazem szeroko dostępnych.

Banki kuszą nas ustawicznie coraz lepszymi warunkami i kolejnymi niekończącymi się promocjami, by zwrócić naszą uwagę i zachęcić do korzystania z danego produktu. Choćby nie wiadomo jak niski koszt był reklamowany, trzeba pamiętać, że pożyczając pieniądze, zawsze poniesiemy tego koszt. Odsetki czy prowizja występują zawsze, co prawda mogą być wyższe lub niższe, ale ich nie unikniemy. Można co prawda znaleźć oferty kredytów gotówkowych udzielanych bez prowizji, ale wówczas są one wyżej oprocentowane, lub na odwrót, nie ma oprocentowania, ale za to zapłacimy wyższą prowizję.

Można jednak zadbać o to, by spłata kredytu nie była uciążliwa, nie obciążała portfela. Obecnie nie jest to trudne zadanie, gdyż są dostępne świetne narzędzia, dzięki którym nie trzeba już mozolnie przeglądać stron bankowych, czy chodzić od oddziału do oddziału. Przed podjęciem decyzji o wyborze źródła finansowania trzeba porównać co najmniej kilka propozycji, by wyselekcjonować najciekawszą. Z powodzenie w tym celu można wykorzystać licznie udostępniane rankingi kredytów gotówkowych, które ułatwią podjęcie decyzji, wskazując najciekawsze kredyty gotówkowe aktualnie dostępne w bankach. Dzięki rankingom zyskamy rozeznanie w parametrach osiągalnych ofert takich jak prowizja, oprocentowanie, ubezpieczenie. Z łatwością również wyliczymy, o jaką kwotę można się ubiegać i na jaki maksymalny okres spłaty. Ta podstawowa wiedza pozwoli ustrzec się wzięcia kredytu, który zawiera w sobie jakiekolwiek haczyki.

Zobacz także:  Najkorzystniejsze oferty kredytów gotówkowych

Musisz pamiętać o tym, że kredyty gotówkowe promowane jako udzielane z niskim oprocentowaniem mogą zawierać ukryte dodatkowe opłaty. Promowane niskie koszty wcale takimi nie są, a sama promocja ma za zadanie wyłącznie zdobycie nowych Klientów, natomiast rzeczywisty koszt, który poniesiemy, jest znacznie wyższy od deklarowanego. By ustrzec się takiej sytuacji, należy dokładnie analizować oferty, a przede wszystkim uważnie czytać umowę z bankiem. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek niejasności zawsze można odstąpić od podpisania umowy lub zwrócić się o poradę do specjalisty, starając się wyjaśniać wszystkie wątpliwości. Chcąc zachować niezależność od danego banku, trzeba unikać tak zwanych produktów powiązanych, jak na przykład kredyt gotówkowy z kontem, który może zwiększyć niepotrzebnie koszt obsługi zobowiązania. Mamy nadzieję, że dzięki tym informacjom unikniesz niepotrzebnych kosztów oraz zapewnisz sobie możliwie niskie koszty.

Related Posts

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.